Bilinçli Aile Akademisi:
Doğru Cevap Okulları , velilere yönelik seminer, sempozyum ve çalıştaylar düzenler. Veliye özel birebir rehberlik hizmeti kapsamında öğrencinin akademik, sosyal ve psikolojik gelişimi paylaşılarak süreç değerlendirilmesi yapılır. Liseye Geçiş Sistemi, YKS Sınavlarına girecek öğrenci ve velilerine yönelik düzenlenen “ Sınava Birlikte Giriyoruz” seminerleri ile Sınav Kaygısı Sınav Hobisi gibi konularda bilgilendirme hedeflenir. Okjul Başarısında Ailenin Rolü, Çocuğumu Sınava Hazırlıyorum, Ergenlerle İletişim, Lise- Üniversite Tercih Sistemler, vb. Sem,inerlerle velilere eğitim verilir.

Akademik Danışmanlık
Doğru Cevap Koleji Rehberlik Birimi akademik başarının öğrenci psikolejisi ile doğru orantılı olduğunu bilir. Öğrencinin ev ve okul yaşamındaki tüm detaylar mercek altına alınarak doğru stratejiler belirlenir.  Yıllık, Dönemlik, Aylık, Günlük hedefler belirlenerek Çalışma programları oluşturulur ve denetlenir. Okul Fobisi, Sınav Kaygısı, Verimli Çalışma Teknikleri, Zamanı Doğru Kullanma Sanatı gibi etkinlik ve seminerlerle öğrencilerin iç motivasyonu sağlanır.

Kariyer Danışmanlığı
Doğru cevap Okullar Öğrencileri, Anaokulundan İtibaren meslekler konusunda bilgilendirme, mesleki eğilim ve yönelimleri tespit edilir. Rehberlik birimi tarafından uygulanan test ve anket sonuçları velilerimiz ile paylaşılarak öğrencinin kariyer yol haritası belirlenir. Gerçekleştirilen yurt içi ve yurt dışı seminerler, Üniversite gezileri, Staj uygulamaları gibi aktiviteler ile öğrenciler geleceğin meslekleri hakkında bilgi ve fikir sahibi olurlar. Rehberlik servisi tarafından öğrenciye özel hazırlanan kariyer yol haritası diğer sınıf ve branş öğretmenleri ile yapılan toplantılarda gündem edilerek doğru ders programı ve çalışma stratejileri belirlenir.